top of page

5 nových trendů v doménových příponách

domény a přípony

Víte co symbolizuje doménová přípona .com? Pokud máte pocit, že "computer" nebo "communication" tak jste vedle. Věřte nebo ne, přípona ".com" označuje výraz "komerční" neboli "commercial". Výhoda com domén je zaprvé ta, že tyto domény mají globální charakter a navíc je mezinárodní vyhledavače upřednostňují - zejména Google. Tato informace pomohla velkému množství našich zákazníků, kterým se daří zlepšit své SEO oproti konkurenci. Jste překvapení? Stejně tak jako .org je synonymum pro "organizace" či .edu "education" neboli vzdělání,doménová přípona, stejně jako název domény, může dát velice rychlý vhled klientovi či návštěvníkovi o tom, co může na vašem webu očekávat. Stačí si vybrat ten správný doménový název a můžete začít s tvorbou webových stránek! Internet vám dává velkou svobodu, záleží jen na vás, jak s touto svobodou naložíte.


.xyz přípony

Skvělá zpráva pro všechny co přemýšlejí nad tvorbou nových webových stránek, kteří nemohou najít tu správnou volnou doménu! Nové gTLDs přípony domén jsou tu. Nový doménový boom způsobilo v letošním roce zejména rozšíření o 3-5 místné domény přípony .com, které byly dříve buď příliš drahé či nedostupné. Tato změna přichází právě z důvodu vyčerpanosti možností klíčových doménových slov. Svět je připraven pro další obrovskou dávku kreativity. Doménový název vašich stránek tak může mít konečně potenciál, ačkoliv je třebas v oblasti vašeho podnikání, co se týče doménových názvů, dávno vyprodáno. To však není všechno. Vznikají nové gTLDs přípony se kterými se dá opravdu kouzlit! Například .xyz přípony. I když může tato přípona působit nudně, pomalu zjišťujeme, že pro některé obory se může jevit tato přípona jako opravdu populární, zejména jde-li o technologické záležitosti. Taková přípona může dodat hodně na vaší zajímavosti a na originalitě. Taková přípona může také symbolizovat všechny generace uživatelů spadající pod označení X Y a Z. Celkem chytré ne ;-) ? Pokud se váš business zaměřuje na mladší generace, je přípona .xyz přesně volba pro vás. Internet dal globální svět přímo na dosah ruky. V současné době se však trend zaměřuje na místní komunity. Doménový systém také zareagoval na tyto sociální změny a začal nabízet nové lokalizované přípony. Nejpopulárnější se staly .nyc .berlin .london .paris nebo čínská přípona .wang. Takové domény nabízejí skvělé možnosti pro lokální eshopy, prodej zboží příbuzný lokálnímu charakteru např. přípona .paris pro francouzské parfémy či .london pro prodej dovozového oblečení z anglie. Takové přípony mohou být také ideální pro lokální zábavní podniky jako kluby, diskotéky. Přípona navíc obsahuje lokální klíčové slovo, čímž může významě dopomoci vyhledávání zahraničním tj. ne-tuzemským klientům.


.local přípony

Ne všichni jsou odborníky na nějakou tématiku. Jste odborníci a nabízíte řešení na základě zkušeností či know-how? Co takhle zkusit příponu .guru?


.guru přípony

Pro všechny brilantní fotografy přichází nová skvělá přípona, která bude jistě velikou hybnou silou budoucnosti fotografického odvětví. Vezměte si doménu jakou chcete a připojte k ní příponu .photography. Například petr-novak.photography nebo atelier-praha.photography.


.photography přípony

Chcete vypadat jako někdo, kdo se snaží opravdu poradit a pomoci se vyznat? Sáhněte po příponě .tips! Pokud máte blog, provádíte konsultační činnost a nejde vám jen o domácí klientelu, můžete prezentovat své tipy a triky právě pomocí této přípony.


.tips přípony

Volba správné domény je stejně důležitá jako volba správné přípony. V dnešní době si můžeme naštěstí vybírat z rozsáhlého seznamu přípon. Máte na výběr z mnoha možností. Za povšimutí určitě stojí další přípony jako .expert .technology .solutions nebo .agency. Pokud si však nevíte rady či dokonce stojíte před rozhodnutím začít s výrobou webových stránek, neváhejte se na nás obrátit a využít našich kontaktů...Doporučený článek
Poslední příspěvky
bottom of page