top of page

4 způsoby co vám pomohu překonat špatné výsledky v businessuJak vytvořit úspěšný marketing pro váš podnikatelský projekt?


V 21. století je již nezbytnou nutností, aby Vaše webové stránky byly klíčem Vašeho prodejního a marketingového úsilí, který otevře dveře úspěchu. Webové stránky však nejsou alfou a omegou úspěchu. Naučte se čtyřem způsobům, které přivedou cílového zákazníka k vaší značce, na Váš e-shop, nebo přímo do Vaší kamenné prodejny, a přesvědčí ho aby zakoupil váš produkt.


Bez ohledu na to, zda máte omezený rozpočet, a doháníte vše organickou reklamou na sociálních sítích, či pomocí své webové prezentace působíte na zákazníky přes PPC reklamu, přidělali jste novou ceduli na rohu ulice, nebo na vás narazí zákazníci přes Google, solidní web otevírá dveře mnoha příležitostem, a je zcela klíčový. Samotné webové stránky vám však nemusí zajistit úspěšný prodej služeb či zboží.


Dobré webové stránky, stejně tak jako každá dobrá reklama, myslí v první řadě na své návštěvníky, poskytují skvělou uživatelskou zkušenost, jsou stručné, přehledné, a nabízejí informace, které zákazník skutečně hledá. Takové weby se teprve mohou stát mocnými marketingovými motory. Bez základního kamene, jakým jsou informace (texty), se úspěšný web neobejde. Bez obsahu není forma ani úspěch!1. Jasně definujte své cíle a cílovou niku


Když promýšlíte jak by měl vypadat web a co by měl obsahovat, je potřeba nejprve zacílit správnou tržní niku, abyste oslovovali zákazníky, které budou vaše služby či zboží zajímat.


Stránka může generovat sice návštěvnost a vylepšovat index, ale potenciální zákazníky získáme pouze tehdy, když se ujistíme, že se na webu dá najít to, co naše cílová skupina zákazníků skutečně hledá, a Vy jim to prostřednictvím webu dokážete nabídnout.


Definování cílových zákazníků by mělo být snadné. Pokud cítíte, že je to příliš složité, je to špatně.


Pokud se vaše služby či vlastnosti zboží neshodují s požadavky zákazníků, budete mít pravděpodobně problém, kdy se budete snažit vydělat, ale nebudete schopni dodat produkt a zkušenosti, které vaše publikum skutečně hledá. Často se stává, že podnikatel nabízí zboží či služby, o které nejeví nikdo zájem, či pouze o formu služby či tvar výrobku, výrobek může být zastaralý, nebo, že existuje příliš velká spousta konkurenčních firem, které již úspěšně takové služby či zboží prodávají a je příliš těžké se prosadit.


Je bolestné investovat čas a peníze do podnikání a do nového webu, abyste se posléze dozvěděli, že všichni kdo se na vaši nabídku podívají ihned odcházejí, Vy stále nechápete proč, stejně tak jako zákazníci nechápou, proč by měli nakupovat právě u vás. Ujistěte se, že jste se příliš nesoustředili na své představy o službách a zboží a ne na jejich. Zpětná vazba a sebereflexe je zcela klíčová pro dosažení úspěchu.2. Správný rozpočet


Připravte se investovat do své webové prezentace či dalších marketingových nástrojů s rozumem a záměrem. Existuje spousta značek, které do svých stránek, billboardů etc. pumpují zbytečně moc peněz a bez výsledku, nebo naopak, jsou tací, kteří by rádi prodávali naplno, ale o svůj web se moc nestarají.


Pokud nemáte na marketing čas, zkuste se poohlédnout po společnosti, která vám stálým servisem pomůže profesionálně zajistit dílčí marketingové aktivity. Spolupráce s takovou agenturou může vyjít levněji, než si vydržovat vlastního marketingového specialistu.


Vlastní design, ale stavebnicová platforma za pakatel, a/nebo vlastní kód za milion? Ujistěte se, že vaše představy nejsou přehnané, a že jste si nevysnili projekt, který pak nebudete schopni řídit ať už z časových důvodů, či z důvodů dalších investic, na které už nezbude dostatek peněz.


Zvolte optimální řešení, které odpovídá velikosti vašeho businessu. Stavebnicové řešení bude jistě ideální pokud máte malý autoservis, ale pokud potřebujete postavit eshop na prodej deseti tisíce výrobků, bude asi lepší sáhnout po spolupráci s programátory, zvláště pokud nutně potřebujete, aby vaše nové stránky zajišťovaly funkce, které běžné krabicové systémy neumí.


Nejjednodušší je si sepsat na papír co od nového marketingového nástroje očekáváte, ať již jde o webové stránky či o billboard na rohu ulice, a zvažte jakým způsobem zlepšit dopad na váš business ve smyslu získávání nových zakázek.3. Získejte důvěru svých cílových zákazníků


Buďte jasní a transparentní v tom, co nabízíte, co děláte a co chcete, aby Vaši cíloví zákazníci nebyli zmatení a ihned pochopili co jste zač a zdali jste schopni zajistit takové služby či zboží, kvůli kterému se s vámi snaží vejít v kontakt.


Dejte jim vědět, co Vás motivuje a v čem jste jiní a silní.


Webové stránky, prezentace, tiskové reklamy příliš často postrádají emocionální nebo důvěryhodné signály potřebné k získání důvěry k úspěšnému prodeji vašeho produktu.


Ukázkovým příkladem, jsou stránky eshopy (a dokonce webové stránky servisních společností), kterým chybí podstatná stránka "O nás". Příběh je ten nejúspěšnější nástroj starého i novodobého marketingu, není nic lepšího než dobrý příběh... snad jen doporučení.


Zákazníci chtějí vědět, s kým obchodují, u koho nakupují, a ne to, že jste jen další komoditní stránka v tomto prostoru. Vnímají vás pak jako hluchou nabídku a ne jako fungující podnik, za kterým stojí tvrdě pracující a schopní lidé.


Pokud na svůj web neuvedete jména, obrázky, fotografie, kulturu, filozofii nebo nějaký typ příběhu, nikdo nebude mít možnost pochopit kdo jste, odkud jste se vzali, kam směřujete a jaká je přidaná hodnota toho, že u vás zákazníci nakupují.


Zákazníci se zajímají i o vaše záměry i potřeby. Není tomu pouze naopak. Zákazníky zajímají vaše názory, příběh vaší firmy, dokonce i politické postoje či vize a představy.


Dokonce i zákazníci, kteří si uvědomují náklady a hledají nejnižší cenu, se musí před zadáním údajů o kreditní kartě cítit na vašem webu jako doma a mít dobrý pocit, z vaší prezentace, ujistit se, že jste důvěryhodná firma, a ne žádní podvodníci.


Zákazník musí nejen potřebovat váš produkt, ale potřebuje také cítit, že ho chce právě od vaší firmy, a že Vám může důvěřovat.4. Najděte způsoby, jak vyniknout, jak prodej dotáhnout do konce


Klíčové je se odlišit. Korporátním designem, nabídkou, šířkou portfolia, unikátností některých služeb či výrobků, zákaznickým přístupem.


Můžete se inspirovat u konkurence, ale vaše prezentace musí zkrátka vypadat jinak!


Přizpůsobením obrázků a stylů na míru vaší značce můžete váš business vyniknout.


S tím souvisí i získání důvěry.


Když vyprávíte svůj příběh a vytváříte faktory, jako je cena, kvalita, zákaznický servis, informujete zákazníky co děláte se zisky, čím přispíváte veřejnosti atd., vytvoříte pouto potřebné k tomu, abyste se odlišili od ostatních podnikatelů pohybujících se ve stejné tržní nice, a odlišili se od rychle vytvořených webů, vykradených grafik a prvoplánových reklam.


U prodeje produktu nejde pouze o reklamu, ale i o způsob jakým produkt či službu prodáváte. K čemu je parádní billboard na rohu ulice, když máte ve vaší rodinné cukrárně špinavé stoly a prodavačka za pultem se tváří nevrle, telefonuje a nevěnuje se zákazníkům? Prodej produktu není pouze o marketingu. Zamyslete se nad tím co se děje, když k vám zákazník ovlivněný reklamou a sdělovacím prostředkem dojde nadšený a vejde do úzkého kontaktu s vaším businessem...


Najděte štěstí v tom co děláte, ať vám business přináší nejen peníze, ale i radost!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Hledáte partnera pro marketing? Agenturu, která vám pomůže prodat vaše služby či zboží? Neváhejte a kontaktujte profesionály z Gladio marketing :)
Comentarios


Doporučený článek
Poslední příspěvky
bottom of page